Tu sa zobrazí logo

1) Prípravné práce

Železnica


Len malá časť vecí potrebných na výrobu rámov. Ostatné veci ako píla, vŕtačka či elektrický skrutkovač sa už do záberu nevošli. Samozrejmosťou je aj kopa latí, sololit, lepidlo a farba na nožičky.
2) Spájanie

Železnica


Po narezaní jednotlivých latí som do nich navŕtal otvory pre bežné stolárske kolíky. Spoje som samozrejme okrem kolíkov aj lepil a po obvode som ich poistil dlhou skrutkou do dreva.
3) Kompletizácia

Železnica


Na ľavej strane vidno hotový rám a na pravo od neho ďalší rám - ibaže v "instantnom" balení.
4) Na mieste činu

Železnica


Zmontovaný rám sa v podkroví ešte viac spevní priskrutkovaním kovových nožičiek do rohov. Ich výška je nastaviteľná. (Nie všetky sementy majú 4 nohy). V prednej časti rámu je vidno pás sololitu, ktorý tvorí dno kábelového žľabu.
5) Dokončenie

Železnica


Na tomto zábere vidno spájanie dvoch dokončených segmentov. Budú zoskrutkované skrutkami M6. Tatiež tu vidno pohľad na kábelový žľab zhora.
6) Kábelový žľab

Železnica


Detail kábelového žľabu. Vypadávaniu káblov dopredu bráni drevený hranolček, do strán a pod koľajisko môžu káble odbočovať popod konštrukciu.
7) Hotová konštrukcia

Železnica


Je takmer ukončená mimoriadne dôležitá fáza stavby koľajiska. Nosná konštrukcia je už hotová. Stačí už len doplniť niektoré atypické diely, náležite konštrukciu ošetriť a prichádza osadenie koľají, elektroinštalácia a výstavba krajiny.
8) Hotová konštrukcia

Železnica


Posledným a veľmi otravným krokom bol náter celej konštrukcie bezfarebným (dýchacie cesty dráždiacim) prípravkom na drevo proti plesniam a škodcom. Po jeho dokonalom zaschnutí ešte lak na drevo, ktorý zabezpečí, že konštrukcia nebude citlivá na vlhkosť.

© 20.12.2004