Tu sa zobrazí logo

Westíkov blog (2004)

  Predstavenie

Rád by som sa vám predstavil. Volám sa Cézar a som West Highlandský biely teriér. Skrátene iba Westík. Som temperamentný, odvážny a inteligentný psík s výborným zrakom a sluchom. Žiadna mačka či sliepka sa predomnou nemôže cítiť v bezpečí. Vykať mi nemusíte, hoci mám temer šľachtické korene. Pôvodom pochádzam zo Śkótska, ale narodil som sa už tu na Slovensku na chovateľskej stanici Sunshine Celebration. Na svojich rodičov som veľmi pyšný, lebo už vyhrali na výstavách mnoho cien. Môj otec sa volá Bastien (plným menom UN POUR MOI DU MOULIN DE MAC GREGOR) a stále sa o mňa pekne stará. Moja mamička sa volá Stessy (plným menom ULRIKA TŘEŠŇOVÝ KVĚT) a ešte stále s ňou trávim veľa času.
 
   Stále u mamičky

5 týždňov

Zatiaľ sa mám veľmi dobre, som pri mamičke a nožičky ma už pekne počúvajú. Väčšinu dňa prespím so súrodencani, ale keď sa dostanem von z ohrádky, rád sa s nimi ponaháňam po izbe. Hoci som ešte malý, pozrite ako pekne sa už viem postaviť. Keď budem veľký, pôjdem aj na výstavu!

5 týždňov

Nedávno sa už na mňa boli pozrieť nejakí ľudia a keď ma videli, veľmi sa tešili. Dokonca mi dovolili byť chvíľku aj na chodníku v záhrade. Záhradu však ešte nepoznám, tak som sa hneď neodvážil zliezť z vankúšika. Čo viac chcete, veď mám ešte len 5 týždňov.

5 týždňov

Tak sa na mňa ešte raz pozrite a ja pôjdem spať. Som nejaký unavený.
 
   Prvý deň sám

8 týždňov

Dnes bol nejaký čudný deň. Ráno som sa zobudil a zistil som, že všetci dostali jedlo a pitie, iba ja nie. Neviem prečo. A aby toho nebolo stále dosť, tak prišli nejakí ľudia, chvíľu sa na mňa pozerali, chvíľu o mne rozprávali a potom ma zobrali so sebou. Hovorili, že do auta. Neviem síce čo to je, ale hučalo to a stále to so mnou kývalo a hádzalo. Aj keď som bol veľmi veľmi unavený, vydržal som byť hore celú hodinu. Pozeral som na tých ľudí aj von oknom. Potom som však neodolal a natiahol som sa na krásnom vankúšiku a prespal som zbytok cesty.

8 týždňov

Aby ste vedeli, ja som veľký a múdry psík. Preto som vydržal celý čas a na záchod som išiel, až keď mi do ohrádky položili noviny! Za odmenu som dostal niečo pod zub a hlavne vodu! Potom som rýchlo preskúmal celú ohrádku a svoj nový brlôžtek. Vyzerá ako ten predošlý. Tak som sa hneď pustil do hračiek, ktoré mi pripravili a behal som po celej ohrádke! Veľmi sa mi tu páči, len keby tu boli aj súrodenci a moja mamička. Za nimi mi je veľmi smutno a občas si aj poplačem ...

8 týždňov

Toto je môj nový brlôžtek!
 
   Pár dní v novom domove

8 týždňov

Už som si tu celkom zvykol. Keď som v ohrádke, tak sa stále hrám s hračkami. Mám kadejaké farebné a pískajúce. Výborne sa do nich hryzie. Po takej zábave však mám ohromný hlad. Tak sa rýchlo nabaštím a potom mi veľmi dobre urobí príjemný spánok v brlôžteku. Môžete mi závidieť.

8 týždňov

Veľmi rád chodím von do záhrady. Už som sa naučil, že tam mám záchod. A hlavne sa so mnou pán s paničkou stále hrajú. A ja iba lietam ako blesk sem a tam. Veľmi sa mi to páči!

8 týždňov

V záhrade mám však najradšej trávu. Dá sa po nej behať, váľať alebo si oddýchnuť. A okrem toho sa v nej mimoriadne dobre snorí (nájdem každý kamienok a list), vynikajúco sa do nej hryzie ale najlepšie sa trhá. Samozrejme aj s koreňami!
 
   Po týždni šantenia

9 týždňov

Už som si tu úplne zvykol. Stále ma všetko zaujíma a tak nie vždy počúvam, čo mi pán alebo panička hovoria. Tak sa na mňa niekedy aj hnevajú. Asi preto mi dávajú na krk nejakú divnú vec. A ešte niečo. Pamätaáte sa, ako som vám hovoril, že som už veľký psík? Pozrite, už mi stojí jedno uško!

9 týždňov

Ako len odtiaľ dostať toho ušatého králika?

9 týždňov

Pozrite na novinku! Už mi stoja obe uši. Nevyzerám síce ešte stále ako poriadny Westík, ale keď narastiem, aj to bude.

10 týždňov

Jaj, ale som po toľkom behaní unavený. Musím si oddýchnuť. Zajtra ma vraj berú k veterinárovi a budú ma pichať. Bojím bojím!
 
   Pomáham ako viem

13 týždňov

Tu sa vymieňajú kolesá. Idem sa tam radšej pozrieť.

13 týždňov

Hovoril som ti, že to nie je ľavá ale pravá pneumatika! Ale ty si nedáš poradiť. Dobre ti tak!

13 týždňov

Prečo ma utierate? Mne sa v tej člapkanici okolo auta tak páčilo. Ale keď ste ma tam nenechali, tak rozhryziem aspoň tento uterák!
 
   Domáca zábava

15 týždňov

Neštrkajte mi pršty do papuľky. A nefoťte ma, keď nemám žuby, ja ša hanbím!

15 týždňov

Ani si neviete predstaviť, aké fantastické je naháňať túto zelenú fľašku po izbe. Etiketu som už roztrhal, ale ani za ten svet sa mi nedarí do fľaše zahryznúť. Stále niekam utečie.

15 týždňov

Nikto mi tú fľašu nepodrží a ja aby som za ňou behal ako taký pes. Ale keby ste vedeli, aké je to super. A ten buchot ...


15 týždňov

Pochválte ma, pozrite ako som si dal záležať!     (... au, to bolo za čo?)


16 týždňov

Ktosi mi tú bedničku, v ktorej som pricestoval, vymenil za menšiu. Neviete prečo?

 
   Prvý sneh

16 týždňov

To biele mokré to je čo? A nedá sa to jesť?


16 týždňov

... dá sa to jesť! A aké je to dobré! Môžem po tom behať, skákať a oňuchať to. Len je to akési studené.


16 týždňov

Poďte už dnu, mne je tu zima!

 
   Psie Vianoce

21 týždňov

Pán s paničkou ma odviezli kamsi preč. Ale mne to nevadí. Tu je tak krásne. Samý sneh všade kam sa len pozriem. To je pre mňa!


21 týždňov

Poďme ešte niekam. Mne sa ešte nechce spať!


21 týždňov

Ani vovnútri som nezaháľal a stále som si našiel niečo na hranie. Loptičku, kosť alebo niekoho papuče. Dlhšie ako 8 sekúnd som nikdy neležal.


21 týždňov

Aj ja som len pes. A keď už sú tie sviatky, treba pozerať aj televízor. Mne nevadí, že je to vhodné až od 7 rokov.


21 týždňov

No dobre, tak si na chvíľku ľahnem. Ale rýchlo fotografujte, lebo už bežím k stromčeku.


21 týždňov

Počkajte ma! Zabudli ste si tu jednu svetlicu na ohňostroj!


© 16.01.2005